Wyspa Kultury

PLAKAT


 Wystawa malarstwa T Jurgi Tumska

„WYSPA KULTURY”

działania kulturalne w przestrzeni Ostrowa Tumskiego

PAŹDZIERNIK 2019

 

 

W październiku kolejne wydarzenia na Ostrowie Tumskim w ramach „Wyspy Kultury”!

 

WYSPA FILMU

We wtorek 15.10. o godz. 19.00 pokażemy film dokumentalny „Testament Jana Pawła II – PÓJDŹ ZA MNĄ”, autorstwa poznańskiej reżyser Wandy Różyckiej-Zborowskiej. Wydarzenie odbędzie się w przeddzień 41. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Projekcja będzie miała miejsce w pałacyku – dawnym probostwie katedralnym przy ul. Ostrów Tumski 3. Po filmie spotkanie z reżyserem. Wstęp wolny.

 

WYSPA BAJEK

Z kolei w sobotę 19.10. o godz. 11.00 czytana będzie dla dzieci wraz z opiekunami „Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej” – nowość wydawnictwa Święty Wojciech. Fragmenty książki napisanej przez Elizę Piotrowską, będą czytały Julia Rybakowska z Teatru Nowego oraz mama – Małgorzata Ferndandes. Wydarzenie odbędzie się w Akademii Lubrańskiego – Muzeum Archidiecezjalnym. Wstęp wolny.
 

WYSPA WYSTAW

Do 30.10. można oglądać także wystawę fotografii Wojtka Wójcika „W DRODZE”. Zdjęcia z podróży po Azji i Ameryce Południowej prezentowane są w dawnej kanonii – obecnie Restauracji „Galeria Tumska”. Wystawę można oglądać codziennie w godz. 10.30-20.30m a w niedziele od 12.00 do 20.00. Finisaż i spotkanie z autorem – połączone z pokazem slajdów podróżniczych – odbędą się 28.10. o godz. 19.00. Wstęp wolny.

 

„Wyspa Kultury” to projekt Fundacji Signum Caritatis mający na celu wzbogacenie życia kulturalnego na Ostrowie Tumskim – historycznym zalążku Polski i Poznania. Założeniem projektu jest organizacja cyklicznych wydarzeń. Prezentują one twórczość poznańskich artystów w różnorodnej przestrzeni jedynej w mieście wyspy – w jej różnych, zabytkowych, czasem nieznanych szerszej publiczności, miejscach.

 

Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Poznania. Partnerami są Archidiecezja Poznańska, Caritas, Muzeum oraz Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu, Restauracja „Galeria Tumska”, Teatr Muzyczny w Poznaniu, Wydawnictwo św. Wojciech